Kategorie:

Motor dla dzieci – strzał w dziesiątkę

Kiedy dziecko zaczyna wyrastać z klocków i puzzli, nadchodzi czas na zabawki bardziej zaawansowane – akumulatorowe. Niezależnie od płci malucha samochód czy motor dla dzieci będzie prezentowym strzałem w dziesiątkę. Rynek zabawek elektrycznych jest bardzo szeroki, w związku z czym warto wcześniej zdecydować, na jakich wartościach najbardziej nam zależy. Konstrukcja, wielkość, ilość miejsc czy zaopatrzenie pojazdu w dodatkowe akcesoria będą przekładały się na cenę pojazdu.

Jakie są najpopularniejsze motory dla dzieci

Najbardziej pożądane przez małych motocyklistów są motory jednoosobowe napędzane zarówno na jedno, jak i na dwa koła, następnie pojazdy dedykowane: policyjne, ścigacze czy crossy, a także licencjonowane przez znane marki, np. BMW czy Suzuki. Pojazdy zawsze należy dopasowywać do wieku, wielkości i wagi dziecka, ponieważ będą one różniły się nie tylko wielkością, ale również wyposażeniem.

Motory dla dzieci – bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem każdego rodzica, szczególnie podczas zabawy bez nadzoru, dlatego nie należy zostawiać pociech samych z motorem dla dzieci. Podejmując decyzję o zakupie takiej zabawki i dokonując wyboru, należy zacząć od dopasowania wiekowego. Dla maluszka trzyletniego model musi być mało skomplikowany, stabilny i zapewniający wygodne oparcie dla pleców, a także najlepiej z napędem na jedno koło.

Wybierając motor dla dziecka 6-letniego lub starszego, możemy pozwolić sobie na dwukołowy napęd, większe gabaryty oraz maksymalną moc silnika i pojemność akumulatora. Elektryczne dziecięce motorki rozpędzają się do prędkości 4-6 km/h są więc bezpieczne i łatwe w kontrolowaniu przez dorosłych. Warto pamiętać, że nie jest to prezent wyłącznie dla chłopców. W ofercie znaleźć można motory dla dzieci w kolorach zarezerwowanych dla dziewczynek.

Różowy, miętowy czy turkusowy pojazd oklejony naklejkami z bajkowymi postaciami, jak królewny, Hello Kitty, Barbie czy bohaterowie bajek Disneya to zabawka, której zapragnie każda mała dziewczynka. Dobrze jest pozwolić dziecku samemu dokonywać wyborów, ponieważ dzięki temu kształtują się ich gusta, kreatywność i odpowiedzialność.