Bez kategorii

Kiermasz wielkanocny z udziałem uczestników Programu antynikotynowego

W ostatni weekend przed świętami wielkanocnymi, na jednym z głównych placów miasta odbył się kiermasz wielkanocny, na którym swoje rękodzieła oraz wypieki prezentowali uczestnicy Programu antynikotynowego. Wydarzenie to miało na celu nie tylko promowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów, ale również zintegrowanie społeczności lokalnej oraz wesprzeć uczestników programu w kontynuacji procesu rzucenia palenia.

Program antynikotynowy działający w naszym regionie od kilku lat zdobył już uznanie zarówno wśród specjalistów jak i osób, które dzięki niemu porzuciły nałóg palenia papierosów. Uczestnicy programu opierają się na grupowej terapii wsparcia i terapeutycznych warsztatów mających na celu wymianę doświadczeń oraz wzajemną pomoc w walce z nałogiem.

Kiermasz wielkanocny zgromadził szerokie grono mieszkańców miasta i okolic, którzy chętnie zaopatrywali się w różnorodne wytwory prezentowane przez uczestniczących twórców. Na stoiskach można było znaleźć między innymi tradycyjne pisanki, ręcznie zdobione koszyczki wielkanocne, ozdobne świeczki oraz wyroby z wosku pszczelego, a także piękne wieńce i stroiki przygotowane na święta. Także nie zabakło stoiska ze zdrowymi przekąskami i wypiekami, które zostały upieczone przez uczestników programu.

Samorząd miasta, promujący inicjatywy zdrowotno-społeczne, chętnie wsparł organizację kiermaszu, dostarczając stoiska oraz materiały promocyjne potrzebne do zorganizowania tej imprezy. Władze liczą również na dalsze sukcesy Programu antynikotynowego oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta.

Kiermasz wielkanocny korzystny był zarówno dla uczestników Programu antynikotynowego, którzy mogli wspólnie cieszyć się swoimi osiągnięciami oraz pochwalić swoją twórczość, jak i dla osób odwiedzających kiermasz, mających okazję poczuć zbliżający się nastrój świąt oraz wesprzeć inicjatywę. Wiele osób zauważyło również inspirujący element takiego wydarzenia – działalność tych wszystkich osób pokazuje, że rzeczywiście możliwe jest zrozumienie problemu nikotynowego i pokonanie nałogu.

To wydarzenie będzie kolejnym impulsem dla uczestników programu do kontynowania walki z nałogiem palenia oraz dalszego przeciwdziałania nałogowi w społeczeństwie. Organizatorzy wydarzenia liczą na to, że taka formuła przyciągnie jeszcze więcej osób do podjęcia próby rzucenia palenia i wspólnego świętowania zdrowia i życia.

Raz do roku, pod koniec marca lub na początku kwietnia, w Polsce odbywają się kiermasze wielkanocne. To wyjątkowy czas, gdzie można zakupić ręcznie wykonane przedmioty związane z tradycjami Wielkanocy. Kiermasz wielkanocny staje się coraz bardziej popularny wśród mieszkańców miast, ale też stanowi ważne źródło dochodu dla sprzedawców. Tym razem organizatorzy jednego z takich kiermaszy postanowili połączyć to wydarzenie z promocją zdrowego stylu życia i zaprosili uczestników Programu antynikotynowego.

Program antynikotynowy jest prowadzony na terenie całego kraju przez różne instytucje, a jego głównym celem jest wspieranie osób palących w rzuceniu nałogu oraz edukacja społeczeństwa na temat zagrożeń płynących z obecności dymu papierosowego w przestrzeni publicznej. Organizowane są spotkania ze specjalistami, warsztaty, przygotowywane materiały informacyjne i podejmowane działania profilaktyczne.

W tym roku uczestnicy Programu antynikotynowego postanowili wziąć czynny udział w kiermaszu wielkanocnym. Stworzyli oni szeroką gamę ozdób wielkanocnych – pisanki, palmę wielkanocną, stroiki, koszyki na święconkę oraz wiele innych. Na ich stoisku można było również zdobyć aktualne informacje na temat problemu palenia oraz o formach pomocy oferowanych przez Program antynikotynowy. Organizatorzy tego nietypowego stoiska liczyli, że ich działania będą dodatkowym bodźcem do tego, aby uczestnicy kiermaszu zwrócili uwagę na własne potrzeby zdrowotne i przemyśleli swoje dotychczasowe wybory.

Sama inicjatywa jest naprawdę interesująca, gdyż wpisuje się zarówno w programy, które mają na celu promować kulturę lokalną poprzez rękodzieło artystyczne jak również w promowanie zdrowego stylu życia i dbanie o kondycję fizyczną. Obydwie inicjatywy zdają się znaleźć wspólny mianownik: dbać o siebie i swoje życie. Warto dodać, że realizacja takich projektów to dla osób związanych z Programem antynikotynowym część terapii umacniającej motywację do porzucenia nałogu.

Kiermasz wielkanocny z udziałem uczestników Programu antynikotynowego był jednocześnie okazją do zakupów tradycyjnych ozdób wielkanocnych, jak i podjęcia dyskusji na temat zdrowia i walki z paleniem tytoniu. Niezwykłe jest to, że obydwa te wydarzenia mogą się tak harmonijnie łączyć i wspierać wzajemnie swoje cele. Liczne pozytywne opinie uczestników kiermaszu dowiodły zaistnienia potrzeby podobnych inicjatyw i kontynuacja tego rodzaju działań na przyszłych imprezach.

Może Ci się spodobać