Kategorie:

Czym się kierować wybierając samochód na akumulator dla dzieci?

Każde dziecko – czy to chłopiec czy dziewczynka –  chciało by mieć własny miniaturowy pojazd na wyłączność. Kiedyś takie zabawki były czymś absolutnie niespotykanym, dzisiaj cieszą się sporą popularnością. Oprócz zabawki – pojazd taki może spełniać ciekawą funkcję praktyczną. Gdy wiemy że nasze dziecko nie lubi spacerów, a jak wiadomo pchanie wózka czy niesienie dziecka na rękach może być uciążliwe na dłuższą metę samochodzik taki może być nie tylko zabawką, ale również praktycznym narzędziem ułatwiającym życie rodziców – dziecko może we własnym zakresie jechać przy rodzicach. Na rynku znajdziemy bardzo dużą ofertę różnych mini elektrycznych samochodzików. Różnić się one będą mocą, rozmiarem, kolorem oraz stylistyką. Czym jednak należy się kierować wybierając taką zabawkę dla naszej pociechy? 

Na co należy zwrócić uwagę poszukując samochodziku na akumulator?

Pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze samochodu na akumulator dla dzieci jest wiek dziecka – nie dla każdego będzie to odpowiednia zabawka. Rodzic powinien ocenić czy dziecko będzie wstanie zapanować nad autkiem, tzn. skręcać, hamować, przyśpieszać lub omijać przeszkody. Myślę że odpowiednim wiekiem dla dziecka do samodzielnego prowadzenia takiego pojazdu będzie więcej jak 6-7 lat. Jeżeli jednak dziecko jest młodsze, można rozważyć zakup autka sterowanego pilotem, którym będzie dzierżyć rodzic dbając o bezpieczeństwo dziecka.

Na rynku znajdziemy bardzo dużo różnych miniaturowych samochodów – mowie tutaj o kształcie nadwozia. Producenci często przygotowują mniejsze elektryczne wersja na podobieństwo prawdziwych samochodów. Warto tutaj posłuchać głosu dziecka, żeby trafić w jego gust i uniknąć niezadowolenia z prezentu.

Warto zwrócić również na pojemność akumulatorów oraz moc oferowaną przez samochodzik. Pojemność akumulatora jest o tyle ważna, że konieczność częstego ładowania może zniechęcić dziecko do zabawy.

Ważnym elementem również jest czy interesujący nas samochodzik na akumulator posiada funkcje tzw. „miękkiego startu”. Jeżeli nie posiada, przy ruszaniu z miejsca może wystąpić nieprzyjemne szarpanie pojazdem.