Spotkanie z policjantem
2017-09-25 Aktualności
Autor: PM 12 Zamość

25 września nasze przedszkole odwiedzili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.Głównym tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant wytłumaczył przedszkolakom jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz zademonstrował w jaki sposób należy reagować na atak psa.
W trakcie tego spotkania dzieci dowiedziały się, także jak ważna, odpowiedzialna i niebezpieczna jest praca policjantów. Duże zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziło umundurowanie i wyposażenie stróżów porządku.
Na koniec spotkania pan policjant przeczytał książkę opisującą zasady poruszania się po ulicy rowerem pt. "Miś rowerzysta".
Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.