Wycieczka do gospodarstwa Agro-Edukacyjnego
2017-09-25 Aktualności
Autor: PM 12 ZAmość

Wrzesień jest to doskonały czas by dzieci dowiedziały się o zachowaniu natury podczas zmian pory roku. W tym miesiącu dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa Agro-Edukacyjnego w miejscowości Łabunie-Reforma "Kolorowe Ranczo".
Największą frajdę sprawił dzieciom kontakt z żywymi  zwierzętami oraz możliwość ich karmienia. Przedszkolaki poznały różne gatunki zwierząt hodowane przez człowieka; kozy, owce, konie, świnki wietnamskie, koty oraz wszelkiego rodzaju drób.
W ramach zajęć edukacyjnych dzieci uczestniczyły w szatkowaniu i kiszeniu kapusty. Bardzo im smakowały własnoręcznie przygotowane ciepłe, śwież placuszki oraz pieczone ziemniaki.
Dużym powodzeniem cieszyły się konkursy ruchowe.
Pogoda choć kapryśna nam jednak dopisała. Wycieczka naprawdę się udała i wszyscy wrócili z niej zadowoleni.